Патріарх Філарет розповів про те, за яких умов УПЦ КП святкуватиме Різдво 25 грудня

Експрес
Патріарх Філарет розповів про те, за яких умов УПЦ КП святкуватиме Різдво 25 грудня
Українська православна церква Київського патріархату погодиться перейти на святкування Різдва 25 грудня за григоріанським календарем лише в тому випадку, якщо цього захоче народ". Про це 7 грудня заявив предстоятель УПЦ КП патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на прес-конференції в Києві, передають Патріоти України.

Він зазначив, що прийняття Верховною Радою закону про встановлення 25 грудня офіційним святковим днем для святкування Різдва не стосується українських православних церков, "тому для нас цей закон байдужий - є він чи ні".

"Ми святкували і будемо святкувати Різдво Христове 25 грудня, але за старим стилем, тому що цього хоче народ. Хоча переважна більшість православних Церков святкують за новим стилем", - зазначив Філарет.

"Якщо народ готовий перейти на новий стиль в церковні свята, то ми перейдемо. А якщо народ не хоче, то не будемо цього робити", - додав предстоятель УПЦ КП.
Нагадаємо, Верховна Рада 16 листопада прийняла зміни до Кодексу законів про працю, якими затвердила 25 грудня святковим днем. Відповідно до закону, в Україні буде дві офіційні дати для святкування Різдва - за григоріанським і юліанським стилями.