Без створення окремого суду не бачу системної боротьби з корупцією, – журналіст

ZIK 2

Завдяки роботі окремої антикорупційної палати під вибори ми, можливо, могли б отримати два-три гучні вироки. Проте без спеціалізованого суду ми не отримаємо системної боротьби з корупцією.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 на телеканалі ZIK) висловив політичний оглядач журналу «Фокус» Мілан Лєліч.

«Я вважаю, що без створення цілісної антикорупційної вертикалі неможливою є системна боротьба з корупцією. Справді, потрібно створювати спеціальний антикорупційний суд, бо якою б якісною не була робота НАБУ, поліції чи Генпрокуратури, в українських судах, на жаль, це все доволі легко може розвалюватися», – вважає Мілан Лєліч.

На його думку, моніторинг судової системи у різних справах створює «єдину картину абсолютної прогнилості українського судового корпусу і неможливості системної роботи».

«Справді, навіть в нинішніх українських судах, з тими суддями, яких ми зараз маємо, навіть якщо їх переформатувати в якусь антикорупційну палату, можливо, можна буде отримати один вирок, чи два-три. Якраз власне під президентські вибори», – заявив політичний оглядач журналу «Фокус».

За його словами, важко повірити навіть в такі результати, проте цілком можна їх припустити.

«Однак системної роботи без створення окремого суду я не бачу. І абсолютно монолітна позиція наших західних партнерів, що такий суд нам потрібен, я вважаю ідеальним цьому підтвердженням», – зауважив Лєліч.