Мей вважає, що Росія загрожує міжнародному порядку

Гордон
Мей вважає, що Росія загрожує міжнародному порядку

Незаконні дії Росії загрожують міжнародному порядку. Про це прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила 13 листопада на щорічному урочистому обіді в Гілдхоллі в Лондоні, повідомила її прес-служба.

Вона нагадала, що Росія анексувала Крим, розв'язала конфлікт на Донбасі, неодноразово порушувала національний повітряний простір кількох європейських країн і проводила кіберкампанії щодо втручання у вибори.

Прем'єр уважає, що Кремль хоче "посіяти розбрат на Заході".

"Тому в мене дуже просте послання для Росії. Ми знаємо, що ви робите. І вам це не вдасться. Тому що ви недооцінюєте стійкості наших демократій, постійного тяжіння вільних і відкритих спільнот і прихильності західних країн до альянсів, які пов'язують нас", – запевнила Мей.

Водночас вона зазначила, що Велика Британія та її союзники "не хочуть повертатися до холодної війни або перебувати у стані постійної конфронтації".

Мей анонсувала візит міністра закордонних справ Бориса Джонсона до Москви у грудні, пише "Русская служба ВВС".

"Сильна та успішна Росія, яка грає за правилами, – в інтересах Сполученого Королівства, Європи й усього світу", – резюмувала глава уряду.

27 січня Мей, виступаючи із промовою на з'їзді Республіканської партії у США, зазначила, що коли справа стосується Росії, є сенс наслідувати приклад екс-президента Сполучених Штатів Рональда Рейгана, який під час переговорів із президентом СРСР Михайлом Горбачовим використовував прислів'я "довіряй, але перевіряй".

У відносинах із главою РФ Володимиром Путіним Мей порадила президенту США Дональду Трампу "співпрацювати, але бути обережним".