Російська ФСБ створює в окупованому Криму "казацькі" воєнізовані формування – ІС

5 канал 1
Російська ФСБ створює в окупованому Криму

З ініціативи керівництва ФСБ РФ у тимчасово окупованому Криму почалося створення так званих "казацьких" воєнізованих формувань. Як інформує керівник групи "Інформаційний спротив" народний депутат Дмитро Тимчук у Facebook, формування таких підрозділів відбуватиметься за "придністровським зразком".

"В рамках проекту 30 березня поточного року так званий "парламент Криму" прийняв закон "Про козацтво в Республіці Крим", згідно з яким на анексованому півострові будуть створені воєнізовані парамілітарні структури – "козачі дружини", які будуть підпорядковані місцевій окупаційній владі. Діяльність цих структур буде регламентуватися так званими "законодавчими актами і постановами держради", фінансування буде виділятися з "республіканського бюджету", а при так званому "чільнику Республіки Крим" буде функціонувати робоча група з питань козацтва", – йдеться у повідомленні.

Проект повністю організовується та координується Федеральною службою безпеки Росії. Як уточнює Тимчук, новостворені формування будуть використовуватися для придушення невдоволених на півострові та для тиску на проукраїнські налаштованих кримців.

Також за інформацією ІС, "козацькі" загони в окупованому Криму будуть виконувати такі завдання: "охорона громадського порядку" в населених пунктах анексованого півострова; надання допомоги в охороні "кордону"; проникнення під виглядом цивільного населення в інтересах ФСБ РФ на материкову частину України з метою збору актуальної розвідувальної інформації військового і військово-політичного характеру та проведення диверсійної діяльності.

Дивіться також фотогалерею: