Генерал розповів про небезпечні інциденти з волонтерами на Донбасі

Сегодня 3
Генерал розповів про небезпечні інциденти з волонтерами на Донбасі

Командувач силами оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" генерал-майор Олег Мікац розповів, що деякі волонтери в зоні АТО створюють загрози як для себе, так і для військових.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Апострофу".

"Місяця два назад приїжджає волонтер в підрозділ. Мало того, що вона відразу викидає фотографії - вона ще й пише, що, мовляв, я була на позиції, позиція називається там-то, ось я стою, дивіться, кулемет, прилади спостереження, прицілення на противника, який знаходиться там-то. Тобто повністю розкрила позицію - де що знаходиться, які позивні у хлопців, як то кажуть", - розповів генерал.

За його словами, деякі волонтери впевнені, що з ними нічого не трапиться на передовій.

"А уявіть, що міна прилетіла, і волонтер - людина, яка не приймає участі в боях, не включена в сили і засоби, які знаходяться в зоні проведення АТО - отримує поранення. Перше ж питання, яке виникає: чому людина, яка не воює і не повинна бути там, на "нулі", там знаходиться?!", - запитує Мікац.

Також він підкреслив, що у волонтерів немає необхідності їхати прямо на передову.

"Той, хто знаходиться на позиції, розуміє, що у нього там мінне поле, якісь там розтяжки, там десь щось прилетіло сьогодні вночі, але не розірвалося. А волонтери ж іноді як діти маленькі: о, щось із землі стирчить - давай піднімемо? Підняв - вибух. Або - давай я для гарної картинки стану десь біля кулемета. Масксітку знімає - снайпер в амбразуру спрацьовує. Благо, не влучив!", - каже генерал.

"Або ще з ПТУР точно так було. Велика кількість народу, машини - значить, щось є. Противник це спостерігає - і починає працювати ПТУР. Слава Богу, що влучив в мішки з піском, колоди, які там були. Але бліндаж рознесло. Їм пощастило, що вони не встигли до цього бліндажа дійти. Були б в бліндажі - були б і поранені, і вбиті , - додав він.