Не так, як в Угорщині. Клімкін розповів про результати переговорів з Румунією щодо закону про освіту

Новое Время 2
Не так, як в Угорщині. Клімкін розповів про результати переговорів з Румунією щодо закону про освіту

Румунія готова вести відкритий діалог щодо мовної норми українського закону про освіту, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за підсумком візиту в Бухарест.

"В Румунії все зовсім по-іншому ніж в Угорщині. Є готовність до відкритого діалогу", - написав він у своєму Twitter.

Разом з тим, міністр підкреслив, що в Румунії потрібно предметно працювати з місцевою громадою.

Раніше Клімкін під час візиту до Румунії роз'яснив румунським парламентаріям положення українського освітнього закону.


ПО ТЕМЕ


25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова . МЗС Угорщини подав скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.

10 жовтня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що новий закон України про освіту істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У зв'язку з цим, Будапешт планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд цієї Угоди.

Зустріч глав МЗС України та Угорщини не принесла результатів.

Україна передала вказаний закон на експертизу Венеціанської комісії, чия оцінка повинна поставити крапку в дискусіях навколо української реформи освіти.

Читайте також: