Північна та Південна Кореї відновлюють військові комунікації

ZIK

Делегації КНДР і Південної Кореї у четвер, 14 червня, вперше за 11 років уклали угоду про поновлення військової комунікації.

Як випливає зі спільного прес-релізу двох Корей, під час переговорів сторони обговорили демілітаризацію прикордонної села Пханмунджом на «випробувальний термін», а також припинення «ворожих дій» вздовж корейсько-корейського кордону, повідомляє DW.

Проте з деяких питань сторонам не вдалося досягти згоди. Так, делегації не змогли домовитися про встановлення каналів зв’язку між представниками військового керівництва КНДР і Південної Кореї. Крім того, переговори на рівні міністерств оборони обох країн також не були погоджені. Однак сторони домовилися надалі працювати над пошуком рішення з цих питань, говориться в спільному прес-релізі.

Як відомо, 12 червня в Сінгапурі пройшла зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина, в ході якої вони підписали документ, який зобов’язує Північну Корею до «повної денуклеаризації Корейського півострова».

На прес-конференції за підсумками саміту Трамп оголосив про швидке закінчення війни в Кореї. Він також повідомив, що санкції проти КНДР поки залишаться в силі, але будуть скасовані, як тільки ядерна зброя «перестане бути фактором».