Із 1994 року Росію через допінгові скандали позбавили 48 олімпійських медалей

Гордон 3

Із 1994 року збірну Росії позбавили найбільшої кількості олімпійських медалей через допінгові скандали. Такі підрахунки 6 грудня опублікувало канадське видання Sportsnet Stats.

За цей час у Росії відібрали 48 нагород: 12 золотих медалей, 25 срібних і 11 бронзових.

Далі йде збірна Білорусі, яку позбавили 11 медалей (двох золотих, трьох срібних і шістьох бронзових).

Збірна України з 10 медалями (одна золота, чотири срібні і п'ять бронзових) посідає третє місце в антирейтингу.

Казахстан утратив дев'ять нагород, а США – вісім.5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ.

Водночас до участі в Іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.

У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ у державній підтримці допінгу. У звіті зазначали, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" в роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.

Екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков, який зараз живе у США, у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які було взято в російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Через допінг-скандал збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.

Комісія МОК під керівництвом Дениса Освальда в листопаді 2017 року анулювала результати 25 російських учасників Ігор у Сочі.