Що пише західна преса про арешт Саакашвілі

Канал 24
Що пише західна преса про арешт Саакашвілі

Прихильники лідера "Руху нових сил" намагалися привернути увагу світової громадськості до затримання Саакашвілі, закликаючи Захід втрутитись.

І схоже їм це вдалося. Ім'я Саакашвілі не сходить зі шпальт західної преси. Журналісти смакують деталі. Особливо сподобалося те, як політика стягували з даху. Так це шоу і назвали – цирк на даху. А самого Саакашвілі – політиком-пожежником.

Видання The Washington Post порівняло невдалий арешт Михайла Саакашвілі в один ряд із проривом кордону. І назвало "найсвіжішим епізодом дивовижного політичного підйому і наступного падіння у кар'єрі колишнього президента, що залишився без держави".

Британська Independent пророкує: ці драматичні події показали, що містер Саакашвілі не втратив своєї здатності до неймовірних повернень. Однак, у протистоянні із президентом країни, із силами спецпризначення та генеральним прокурором його вже незабаром може спіткати найбільш жорстке випробування.

Читайте також: Плівки Луценка: який сценарій розігрували правоохоронці із Саакашвілі?

Головні англомовні видання одностайно вказують на особистий характер конфлікту між Порошенком та Саакашвілі і в один голос охрестили його "затяжною усобицею". Автори статей змальовують інтригуючу історію дружби двох президентів, яка закінчилась непримиренною ворожнечею. "Навіщо українській владі переслідувати Саакашвілі, у якого лише трохи більше одного відсотка електоральної підтримки?", – запитують журналісти The Washington Post.

The Guardian підсумовує: картинки спецагентів у балаклавах, які заламують Саакашвілі, не сприятимуть гарному образу реформ Порошенка. Хоча, сам грузинський політик також має неоднозначну репутацію серед міжнародної спільноти, оскільки він стомив уже багатьох своїм імпульсивним стилем.

У приватних повідомленнях у твіттер автори західних видань ще різкіші. "Ах, ця українська політика! Як Київ усе провалив" – вигукує журналіст Алек Лун. "Легким сюрреалізмом" – каже про київські події кореспондент ВВС Джон Фішер.

"Політичний цирк" – називає свій фоторепортаж представник Вільного радіо Європи Крістофер Міллер. Михайло Саакашвілі вкотре довів: яскраві медіаприводи – його стихія.