Україна виключає участь Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі — Полторак

Новое Время 1
Україна виключає участь Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі — Полторак

Україна виключає можливість участі представників Росії у миротворчій місії ООН на Донбасі, заявив міністр оборони Степан Полторак під час зустрічі з канадським колегою Харджитом Сейджжаном в рамках візиту до Ванкувера.

"Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній Місії. Вірю, що Місія на Донбасі можлива й за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя", — сказав міністр.

Як повідомляє прес-служба відомства, під час зустрічі обговорювалася тема введення миротворчої місії ООН у Донецькій та Луганській областях.

"Наш головний критерій — майбутня Миротворча місія ООН із мандатом діяльності має бути розгорнута на усій тимчасово окупованій території", - сказал Полторак.

"Принциповою вимогою є забезпечення міжнародного контролю над частиною українсько-російського державного кордону в зоні конфлікту та виведення з території України всіх незаконних збройних формувань та підрозділів РФ, а також встановлення Місією контролю за станом зберігання важкого озброєння", — заявив він.

Глава Міноборони України обговорив тему миротворців на Донбасі також із колегою зі Швеції Петером Хульквістом. Серед іншого вони обговорили майбутній візит глави оборонного відомства Швеції до України.

"Я задоволений, що Україна має підтримку з боку Швеції в питаннях, пов'язаних з планами із залучення миротворчої місії ООН на Донбас. Також я впевнений, що рішення оборонного відомства Королівства Швеція про приєднання до операції "Unifier" служитиме нарощуванню оперативних можливостей і досягненню сумісності з євроатлантичними стандартами", - зазначив Полторак.

Раніше повідомлялося, що помічник президента Росії Владислав Сурков назвав частину пропозицій США до проекту російської резолюції щодо місії ООН на Донбасі прийнятними.

У Державному департаменті США наполягають, що миротворці ООН повинні бути розміщені на всій території Донбасу, а не тільки на лінії розмежування.

5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що підтримує введення миротворців ООН на Донбас, за його словами, наявність миротворців ООН на Донбасі "пішла б на користь".

Того ж дня Росія направила до Організації Об'єднаних Націй проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту на Донбасі.

МЗС України заявило, що розміщення миротворчої місії на Донбасі може відбутися тільки після згоди української сторони.