Суд випустив підозрюваного в розтраті $17 млн ​​екс-нардепа Мартиненка за кордон

Новое Время 1
Суд випустив підозрюваного в розтраті $17 млн ​​екс-нардепа Мартиненка за кордон

Солом'янський райсуд Києва 6 грудня дозволив повернути паспорта для виїзду за кордон колишньому народному депутату Миколі Мартиненку, щодо якого НАБУ веде слідство.

Про це повідомило Громадське з посиланням на прокурора САП Андрія Перова.

Раніше в суді адвокати Мартиненка домагалися його виїзду до Швейцарії. Екс-нардеп пояснив свої наміри необхідністю дати свідчення у справі, яка розслідується в Швейцарії.

При цьому Швейцарія в серпні направила українським слідчим Національного антикорупційного бюро матеріали розслідування стосовно колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Глава НАБУ Артем Ситник оцінював нові матеріали як "потужну доказову базу".

Нагадаємо, в Україні колишнього депутата Ради від фракції Народний фронт Миколу Мартиненка підозрюють в причетності до розтрати $17,28 млн на державному підприємстві Східний гірничо-збагачувальний комбінат при поставках уранового концентрату з Казахстану через австрійську компанію-посередника Steuermann.

Спочатку ж суд обрав Мартиненку запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Політика зобов'язали здати закордонний паспорт і не залишати Україну, однак за нього поручилася низка народних депутатів і міністрів, в тому числі глава Мінінфраструктури Володимир Омелян і міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Мартиненко заперечує висунуті проти нього звинувачення.