Молодіжна міграція і "Північний потік-2": Сироїд розповіла, про що йшлося на Парламентській асамблеї Україна-Польща (Відео)

5 канал
Молодіжна міграція і

В ефірі "5 каналу" заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд розповіла про хід 10 засідання Парламентської асамблеї Україна-Польща у Варшаві, на якому були присутні представники всіх фракцій українського парламенту і всі фракції сейму і сенату Польщі.

Строїд розповіла, що що цього року українська і польська сторони вирішила пошукати і обговорити теми, які не роз'єднують, а навпаки об'єднують, бо "зажди темою для обговорення були теми, для яких ми поки що не маємо рішення".

"Це було обговорення "Північного потоку-2", включно з візитом до терміналу, який знаходиться у місті Свіноуйсьце на кордоні з Німеччиною, куди зріджений газ із Катару і США вже два роки надходить. Також питання національної безпеки і військова співпраця. І останнє це було обмін молоддю. Тобто фактично міграція молоді – навчання в Польщі і в Україні. І ці питання нам видалися такими, де ми можемо знайти порозуміння і розвиток", – розповіла Сироїд, зауваживши, що тема "Північного потоку-2".

Політик розповіла, що говорили і про загрози з боку Росії, а отже про нацбезпеку країн: "Що зараз потрібно розуміти Польщі? Вони це підозрюють, але не усвідомлюють, наскільки це близько. Це загроза з самого моря. І ми говорили про те, що Росія сьогодні має намір контролювати Азовське море, зараз іде фактично військово-морський флот йде з Каспійського моря до Азовського моря, Чорне море і так вже є під великим впливом Росії і невідомо, як ця динаміка буде змінюватися, то наступним буде Балтійське море, це очевидно. І мені здається, що полякам було дуже важливо почути про реальність тих речей. Воно ж віддалено. В Києві у нас війна на сході є досить віддаленою… Так само поляки. Вони відчувають тривогу, але їм здається, що воно має там якось розсмоктатися. І багато наших розмов якраз стосувалося того, що це набагато реальніше, ніж може здаватися".