Представництво ЄС наголосили, що закон про відставку директора НАБУ суперечить "безвізу"

Дзеркало Тижня 2
Представництво ЄС наголосили, що закон про відставку директора НАБУ суперечить

В Євросоюзі прокоментували законопроект про контроль над антикорупційними органами.

Представництво Європейського Союзу в Україні заявило, що зареєстрований у Верховній Раді законопроект №7362, який змінить систему відставки керівників антикорупційних органів, суперечить безвізовим зобов'язанням України та повинен бути відхилений.

"Законопроект №7362, який полегшує звільнення директора НАБУ і керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформи і зобов'язаннями у рамках Плану дій щодо візової лібералізації. Законопроект має бути відхилений. Україна повинна посилити, а не послабити антикорупційні інститути", - йдеться в заяві представництва ЄС в Twitter.

Читайте також: Посол Канади попередив Україну про фінансові наслідки через ситуацію з НАБУ

Нагадаємо, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП і НАЗК та ДБР рішенням парламенту. Згідно чинного законодавства, обов'язковою умовою звільнення, зокрема, директора НАБУ є негативні висновки аудиту відомства.

Законопроект був зареєстрований на тлі заяв США, Європейського Союзу та Британії про неприпустимість ослаблення українських антикорупційних органів, у першу чергу, НАБУ.

Планувалося, що законопроект розглядатимуть на засіданні 7 грудня, але до порядку денного він так і не був внесений.

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter