Екс-президента Аргентини звинуватили в державній зраді

Новое Время 1
Екс-президента Аргентини звинуватили в державній зраді

Федеральний суддя звинуватив екс-президента Аргентини Крістіну Фернандес де Кіршнер в державній зраді і закликав заарештувати її у справі про вибух в аргентинському єврейському культурному центрі в Буенос-Айресі, який стався в 1994 році, пише The Washington Post.

Як зазначається в матеріалах суду, суддя звинувачує Кіршнер в тому, що вона приховала роль Ірану в атаці, жертвою якої стали 85 осіб, в обмін на "потенційно вигідну торговельну угоду".

Для арешту колишнього президента суд попросив позбавити її недоторканності. На даний момент Кіршнер займає пост сенатора.

У рамках розслідування, суд також заарештував трьох колишніх прихильників і помічників Кіршнер, в тому числі екс-міністра закордонних справ Аргентини Гектора Тімермана. Він був поміщений під домашній арешт.

Коментуючи рішення суду, Кіршнер заявила, що воно "не має нічого спільного з правосуддям або демократією".

"Тут немає справи, немає злочину, немає мотиву. Бог знає це, уряд знає це, президент Макрі теж знає", - заявила вона.

Нагадаємо, в березні Кіршнер звинувачувалася в протизаконних фінансових операціях з продажу та купівлі валюти за зниженими цінами.


Вибух в аргентинському єврейському культурному центру в Буенос-Айресі стався 18 липня 1994 року. У будівлі підірвав бомбу терорист-смертник. У результаті загинули 85 людей, більше 200 постраждали. У 1995 році аргентинська розвідка поклала відповідальність за теракт на ліванське угруповання Хезболла. Також в Аргентині припустили, що до вибуху могла бути причетна іранська влада.