З Польщі депортували російського історика, настраивавшего поляків проти України

Гордон 1
З Польщі депортували російського історика, настраивавшего поляків проти України

Польща вислала зі своєї території російського професора-історика Дмитра Карнаухова, оскільки він міг діяти проти інтересів Варшави. Про це повідомляє Washington Post.

Представник служб держбезпеки Польщі розповів, що Карнаухов, який викладав у навчальному закладі в Пултуську, використовував свої зв'язки серед місцевих учених і журналістів, щоб дискредитувати польську владу і підірвати взаємодію країни з Україною.

За даними міністерства закордонних справ РФ, Карнаухова обвинувачують у діяльності "з елементами гібридної війни", спрямованої проти польських інтересів і "на користь ворожої держави", підтриманні контактів із російськими спецслужбами, організації та веденні проросійської пропаганди.

"Вважаємо, що роздутий польською владою черговий скандал на ґрунті шпигуноманії із черговим набором не підкріплених доказами обвинувачень свідчить про небажання офіційної Варшави припинити штучне нагнітання напруженості у відносинах із Росією. Прагнення у всьому шукати ознаки "гібридних атак" підривної діяльності з нашого боку цілком укладається в усвідомлений антиросійський курс нинішнього керівництва Польщі", – ідеться в повідомленні.

Російське МЗС попередило, що не залишить депортації Карнаухова без відповіді.