Генпрокуратура й СБУ звинувачують "Укразалізницю" у нелегальній співпраці з компаніями РФ

5 канал
Генпрокуратура й СБУ звинувачують

Генеральна прокуратура України за оперативного супроводження Служби безпеки України проводить досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ПАТ "Укрзалізниця", повідомляє прес-центр СБУ.

"Діючи в інтересах російських гірничо-збагачувальних холдингів та експедиторських компаній, вони безпідставно переглянули тарифні умови, значно занизивши їх. Тим самим державі завдано збитків на більше ніж $10 млн", – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що правоохоронці провели низку обшуків за місцями роботи і проживання причетних до протиправної діяльності осіб. Отримані під час слідчих дій дані свідчать про вплив з боку так званих "наглядачів" на прийняття рішень керівництвом ПАТ "Укрзалізниця". Такі дії призводили до нанесення шкоди інтересам держави та отримання надприбутків російськими фінансово-промисловими групами.

Також установлено проведення окремими особами несанкціонованих переговорів від імені ПАТ "Укрзалізниця" на території Російської Федерації.

Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що міністр інфраструктури України Володимир Омелян наполягав на відставці голови ПАТ "Укрзалізниця" Войцеха Балчуна. На думку міністра інфраструктури, керівництво "Укрзалізниці" не відповідає потребам України.