Військові в Зімбабве оголосили про захоплення влади в країні

Гордон 4
Військові в Зімбабве оголосили про захоплення влади в країні

Військові Зімбабве оголосили про захоплення влади з метою зупинити "злочинців" із оточення президента Роберта Мугабе, через яких у країні почалася економічна криза. Про це повідомляє Reuters.

Солдати Зімбабве на броньованих машинах заблокували доступ до основних державних будівель, парламенту і судів у столиці країни Хараре.

"Наша мета – тільки злочинці, які скоюють злочини і спричинюють соціальні та економічні проблеми в країні, наша мета – добитися для них правосуддя", – заявив генерал армії Зімбабве Мойо у зверненні на національному телебаченні.

Сам президент і його дружина перебувають у безпеці, зазначає агентство. Джерело Reuters повідомило, що військові затримали міністра фінансів Зімбабве Ігнатіуса Чомбо. Він також уходить до верхівки керівної партії країни.

Президентові Зімбабве Роберту Мугабе 93 роки. Він очолює країну протягом останніх 37 років. Reuters пов'язує переворот у країні з відставкою віце-президента країни Еммерсона Мнангагві, який уважався імовірним наступником глави держави. Він мав підтримку армії Зімбабве.

13 листопада глава збройних сил Зімбабве Костянтино Чивенга звинуватив Мугабе в політичних чистках у керівній партії і пригрозив втручанням армії в політичну кризу, пов'язану з відставкою Мнангагви. Наступного дня Мугабе провів засідання кабінету міністрів, на якому звинуватив Чивенгу у "віроломний поведінці і підбурюванні до повстання".

Як зазначає Associated Press, президент країни також звинуватив Мнангагву у спробі захопити владу за допомогою чаклунства. За даними опитаних агентством експертів, першопричиною конфлікту стала позиція першої леді Зімбабве, 52-річної Грейс Мугабе.

У правлячій партії "Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт" опублікували заяву, в якій стверджують, що генерал Чивенга чинить держзраду.

Увечері 14 листопада кілька танків і броньованих армійських машин було помічено на вулицях столиці Зімбабве Хараре і на під'їздах до резиденції Мугабе. Уранці 15 листопада військові захопили телерадіокомпанію у Зімбабве.