Дію російського закону про іноземних агентів поширили на ЗМІ

Дзеркало Тижня 2
Дію російського закону про іноземних агентів поширили на ЗМІ

Статус "іноземного агентства" на Росії означає фактичне припинення діяльності будь-якої організації.

Держдума РФ одностайно ввела до законодавства норму, що дозволяє відносити зарубіжні ЗМІ до категорії іноземних агентів.

Поправку ініціювали голова Держдуми В'ячеслав Володін, лідери чотирьох фракцій, голови низки комітетів як "дзеркальну відповіді" на недружні дії США щодо російських ЗМІ.

Поправка говорить: "Юридична особа, зареєстроване в іноземній державі, або іноземна структура без утворення юридичної особи, що поширюють призначені для необмеженого кола осіб друковані, аудіо-, аудіовізуальні та інші повідомлення та матеріали (іноземний засіб масової інформації) можуть бути визнані іноземними засобами масової інформації, які виконують функції іноземного агента, незалежно від їх організаційно-правової форми, якщо вони отримують грошові кошти і (або) інше майно від іноземних держав, їх державних органів, міжнародних та іноземних організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб та (або) від російських юридичних осіб, що отримують грошові кошти та інше майно від зазначених джерел".

На російські ЗМІ, в тому числі з часткою іноземного капіталу, норма не поширюється, запевняють в Держдумі.

Читайте також: Держдума РФ прийняла в другому читанні законопроект про заборону VPN і анонімайзерів

13 листопада головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян повідомила про те, що телеканал RT America зареєструвався в якості іноземного агента в США.

У жовтні соцмережа Twitter заборонила російським пропагандистським ресурсам Russia Today і Sputnik розміщувати на платформі мікроблогів будь-які рекламні пости. Компанія пояснила своє рішення висновками американського розвідувального співтовариства, згідно з яким обидва ресурси намагалися впливати на вибори президента США в 2016 році.

За матеріалами: Интерфакс / DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter