Transparency International закликала українську владу припинити демонтаж антикорупційної реформи

Гордон 1
Transparency International закликала українську владу припинити демонтаж антикорупційної реформи

Міжнародна антикорупційна неурядова організація Transparency International просить українську владу припинити демонтаж антикорупційної реформи, яку почали у 2014 році. Про це 6 грудня повідомила прес-служба представництва організації в Україні.

Активісти закликали Верховну Раду України не голосувати за проект постанови про відкликання з посади голови комітету з питань запобігання і протидії корупції нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва і за проект закону №7362, "який дозволить парламенту простою більшістю голосів висловлювати недовіру керівникам антикорупційних органів".

Transparency International упевнена, що ухвалення такого законопроекту нівелює будь-які спроби боротьби з корупцією в Україні.

Зазначають, що вказані законодавчі зміни ставлять антикорупційні органи "під повний контроль органів влади України та означають втрату ними незалежності у своїй діяльності".

Організація вже звернулася до міжнародних партнерів із проханням закликати українську владу припинити саботаж антикорупційної реформи.

6 грудня антикорупційний комітет Ради визнав незадовільною роботу Соболєва на посаді голови.

Цього ж дня глави фракцій Блоку Петра Порошенка і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект, яким пропонують надати Верховній Раді право висловлювати недовіру главам Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і членам Національного агентства із запобігання корупції.

Згідно з ініціативою, питання про висловлення парламентом недовіри керівникам НАБУ, ДБР, САП або члену НАЗК можуть виносити на розгляд парламенту за пропозицією президента, Кабінету Міністрів або 150 народних депутатів. Висловлювання недовіри зазначеним посадовцям спричинає їх відставку.

Нардеп від БПП Сергій Лещенко заявив, що Рада може проголосувати за цей законопроект 7 грудня.