Розслідування шахрайства з Bitcoin у Австрії поширилося на всю Європу - Bloomberg

Дзеркало Тижня 2
Розслідування шахрайства з Bitcoin у Австрії поширилося на всю Європу - Bloomberg

Збитки від шахрайської схеми можуть складати 115 мільйонів доларів.

 Влада Австрії попросила Інтерпол відстежити підозрюваних у організації шахрайської схеми з Bitcoin, жертвами якої стали тисячі інвесторів в країні і за її межами.

Про це пише Bloomberg, додаючи, що прокурори Відня об'єнують у одну справу "сотні скарг" на схему під назвою Optioment, які надходять у відділення поліції по всій країні. Крім того, до справи долучаються документи, зібрані національним фінансовим регулятором FMA. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Відня Крістіна Рац.

Кількість жертв шахрайської схеми могли стати 10 тисяч людей, які втратили 12 тисяч Bitcoin, що дорівнює 115 мільйонам доларів. Поліція виявила двох підозрюваних у шахрайстві, яких постраждалі згадували в заявах, а також продовжує шукати ще кількох, деякі з яких перебувають за кордоном. Тому австрійські правоохоронці попросили Інтерпол провести розслідування проти таких підозрюваних в Данії, Латвії і Німеччині. Поки жодні арешти не були проведені.

Компанія Optioment керувала сайтом, а також провела зустрічі з 700 роздрібними інвесторами в Австрії. Її представники переконували людей, що вони працюють на "зареєстрований на Коста-Ріці bitcoin-фонд". Вони обіцяли великі відсотки вкладникам, кошти на виплату яких нібито мали отримувати від арбітражних торгів.

За словами Рональда Франкла з юриличної фірми Lansky, Ganzger & Partner, чиї клієнти постражали, Optioment пропонувала інвесторам робити вклади у Bitcoin на визначений період від шести місяців до двох років у обмін на щотижневі виплати у розмірі 4%. Додаткові премії пропонувалися учасникам, які приводили нових клієнтів.

Читайте також: Bitcoin і його суперникам потрібні правила - The Economist

Раніше Bloomberg писав, що міхур криптовалют почав лопатися і різко подешевшав.

Повідомлялося про те, що Bitcoin подешевшав до 13 тисяч доларів.Оскільки Південна Корея готується заборонити торги криптовалютами.

Детальніше про криптовалютах читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші або глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter