У Білому домі спростували заяву про відмову Трампа виходити з Паризького угоди по клімату

Гордон
У Білому домі спростували заяву про відмову Трампа виходити з Паризького угоди по клімату

Позиція президента США Дональда Трампа щодо виходу з Паризької кліматичної угоди не змінилася, ідеться в заяві заступника прес-секретаря Білого дому Ліндсі Волтерс, повідомляє телеканал CNN.

Він чітко дав зрозуміти, що США вийдуть, якщо їм не запропонують вигідніших умов, зазначила Волтерс.

Учора представник Євросоюзу на форумі із клімату, який проходить цими вихідними в канадському Монреалі, заявив, що Трамп готовий пом'якшити позицію щодо Паризької кліматичної угоди. За словами Мігеля Аріаса Каньєте, США намагаються переглянути умови, на яких вони братимуть участь в угоді.

Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає впровадження системи заходів, які б запобігли змінам клімату. Необхідно, щоб угоду ратифікувало щонайменше 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір покликаний замінити Кіотський протокол, який закріпляв нормовані зобов'язання щодо скорочення викидів парникових газів.

Трамп оголосив про вихід США із Паризької кліматичної угоди 1 червня.

Він неодноразово публічно називав глобальне потепління "містифікацією" і 28 березня підписав указ про енергетичну незалежність, яким скасував низку рішень адміністрації Барака Обами щодо боротьби із глобальним потеплінням.

5 серпня США офіційно повідомили ООН про вихід із Паризької кліматичної угоди.