Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

iPress.ua 1
Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

Про відповідне рішення в середу, 6 грудня, у себе в Twitter повідомив президент США Дональд Трамп.

Трамп назвав цей крок "довгоочікуваним кроком" для просування близькосхідного мирного процесу і досягнення довгострокової угоди.

При цьому переїзд американської дипмісії може зайняти чимало часу, так як відповідну будівлю для посольства поки ще не підібрано.

У той же час статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах.

Зокрема, палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Раніше представник палестинського президента Махмуд Аббас попередив, що рішення США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю, буде означати "повне руйнування мирного процесу".

Варто зазначити, що перенесення посольства було одним з пунктів передвиборної програми Трампа, незважаючи на те, що подібні наміри раніше зазнавали різкої критики з боку арабських держав.

Про намір визнати Єрусалим столицею Ізраїлю Трамп заявляв ще в ході передвиборної кампанії перед президентськими виборами в 2016 році. На міжнародному рівні Єрусалим не визнається ізраїльською столицею, оскільки статус міста повинен бути визначений в ході мирних переговорів між Ізраїлем і палестинцями, які хочуть проголосити східну частину Єрусалима, зайняту ізраїльтянами в 1967 році, столицею майбутньої незалежної палестинської держави.

Закон про перенесення посольства США в Єрусалим був прийнятий ще в 1995 році, а виконати його належало до 31 травня 1999 року. Однак в законі за президентом залишили право вето, яке з тих пір кожні півроку накладали Білл Клінтон, Джордж Буш-молодший і Барак Обама, прагнучи уникнути кроків, які могли б ще більше загострити ситуацію на Близькому Сході.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро вважає намір Дональда Трампа перемістити американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму провокацією з серйозними наслідками.