Портніков про чолі Siemens: Зустріч жадібності з безвідповідальністю завершилася катастрофою

Гордон 1
Портніков про чолі Siemens: Зустріч жадібності з безвідповідальністю завершилася катастрофою

Відсутність виконавчого директора німецького концерну Siemens Джо Кезера на зустрічі президента РФ Володимира Путіна з представниками ділових кіл Німеччини свідчить про "крах довіри" західного бізнесу до російського керівництва. Про це політичний оглядач Віталій Портников заявив у колонці для "Радио Свобода".

"Як і у випадку із західними санкціями, цей крах матиме відкладений ефект, але дуже скоро його результати відчують на собі і російська влада, і звичайні громадяни країни", – написав він.

Портников назвав "мрією бізнесмена" ситуацію у РФ, де "можна домовитися з однією-єдиною людиною".

"Але такий бізнес у жодному разі не має призвести до втрати репутації на Заході, до судових позовів та телевізійних розслідувань. Капітани західного бізнесу не проти жити у своїй країні за законом, а в Росії – за російськими поняттями, але тільки про це ніхто не повинен знати. Вирішивши передати турбіни концерну Siemens у Крим, Кремль підставив і сам концерн, і його президента", – уважає оглядач.

За його словами, "зустріч жадібності з безвідповідальністю завершилася для Кезера катастрофою, додавши нового забарвлення до його стосунків із Путіним і оцінці санкцій проти Росії".

"Тепер глава Siemens може як завгодно довго запевняти, що його обдурили, і судитися з російськими контрагентами – підозри стосовно того, що він знав про ймовірність використання турбін у Криму, усе одно залишаться. Можливо, цієї плями на репутації не видно. Але вона є", – заявив Портников.

Він зазначив, що "якщо не пошкодували такої акули, як Кезер, то на що розраховувати рибному дріб'язку?"

"Шляхом природного добору на російському ринку через деякий час залишаться тільки ті, кому на репутацію і судові позови наплювати, ті, хто може дозволити собі ризикувати становищем у суспільстві, грошима і навіть свободою. Але от тільки, як правило, такі люди не керують такими концернами, як Siemens. Вони просто не дістаються вершин", – написав оглядач.

Зустріч Путіна і німецького бізнесу відбулася 12 жовтня в Сочі. Економічний оглядач "Німецької хвилі" назвав це "демаршем" і "безпрецедентним випадком в історії традиційно вельми теплих взаємин між німецьким великим бізнесом і російським керівництвом".

5 липня агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела повідомило, що дві турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. Вони нібито призначені для використання на майбутній електростанції у цьому місті. 6 липня компанія Siemens заявила, що не постачала турбін до Криму, а наступного дня повідомила про створення робочої групи, яка займеться розслідуванням інциденту.

21 липня в Siemens заявили, що до Криму незаконно перемістили чотири їхні газотурбінні установки, передані влітку для електростанції в Тамані (Краснодарський край). Компанія подала в суд позови у справі про постачання газових турбін до Криму. Вона також заявила, що ініціювала процес припинення ліцензійної угоди з російськими компаніями в галузі постачання обладнання для парогазових електростанцій.

24 липня Німеччина запропонувала розширити санкції проти Росії через турбіни Siemens.

Офіційний журнал Європейського союзу 4 серпня опублікував доповнення до списку осіб і компаній, які зазнали санкцій у зв'язку з анексією Криму. До нього увійшло три людини і три юридичні особи, причетні до постачання на півострів турбін німецької компанії Siemens.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектора Криму.