Порошенко на форумі YES: Захід давав Путіну гроші, а він їх пускав на свою армію

Сегодня 1
Порошенко на форумі YES: Захід давав Путіну гроші, а він їх пускав на свою армію

Росія почала гібридну війну проти Заходу ще до початку агресії в Україні, коли президент РФ Володимир Путін використовував іноземні інвестиції для побудови своєї армії, а не на благо народу. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час виступу на щорічній конференції Ялтинська європейська стратегія (YES) в Києві.

"Популізм становить таку ж загрозу, як і тероризм. Ми вже живемо в новому світі. Якщо хтось думає, що коли нарешті закінчиться війна в Україні, все стане так, як було, то ця людина помиляється. Ви не можете воскресити тисячі людей. Майбутнє залежить виключно він нас, від нашої відповіді тим, хто намагається повернути світ в темні середні віки", – сказав глава держави.

Він зазначив, що гібридна війна проти Заходу тривала ще тоді, коли Путіна приймали на самітах G8, коли Росії Захід ще виділяв гроші.

"Мало хто брав до уваги, що ці гроші не будуть використовуватися для блага росіян, а будуть потрібні для побудови російської армії. Євромайдан підштовхнув Росію до фальстарту. Стало зрозуміло, що [Росія планує] організувати світовий порядок, який підкоряється волі царя, а не волі народу. З Москвою завжди потрібно бути готовими. Тому ми повинні зберігати єдність і солідарність", - підкреслив Порошенко.

Ялтинська європейська стратегія (Yalta European Strategy, скорочено форум YES) - щорічна конференція, яку організовує Фонд Віктора Пінчука. На конференції збираються найвпливовіші політики та підприємці України і світу, вона проходить щорічно, починаючи з 2004 року. Метою конференції є розвиток України, її європейське майбутнє, а також налагодження міжнародних зв'язків.

Засновником Ялтинської європейської стратегії є Віктор Пінчук, відомий український бізнесмен і меценат.