Хакери вкрали биткоины вартістю понад $70 млн у результаті атаки на сервіс NiceHash

Гордон 4
Хакери вкрали биткоины вартістю понад $70 млн у результаті атаки на сервіс NiceHash

Сервіс майнінгу криптовалют NiceHash зазнав хакерської атаки, у результаті якої з його гаманця вкрали біткоіни загальною вартістю понад $70 млн. Про це 7 грудня повідомила газета The Wall Street Journal.

NiceHash, що базується у Словенії, був змушений припинити операції, принаймні на 24 години.

У заяві на сторінці у Facebook сервіс повідомив, що "планує виправити ситуацію найближчими днями".Глава з маркетингу NiceHash Андрій Скраба підтвердив WSJ, що з криптовалютного гаманця сервісу викрали майже 4,7 тис. біткоінів. Він назвав це "професійною атакою".

NiceHash – сервіс придбання і продажу обчислювальних потужностей для майнінгу криптовалют за біткоіни. Торги проходять у форматі аукціону. На Україну припадає 6% трафіку сервісу, зазначає "Новое время".

Майнінг – це процес створення нових біткоінів. Як пояснює "Медуза", "звичайні готівкові гроші створюють, карбуючи монети і друкуючи банкноти, а нові біткоіни з'являються, коли комусь удається розрахувати спеціальну математичну функцію (хеш-суму – унікальну контрольну суму), яка відповідає заздалегідь визначеним параметрам".

Біткоін – електронна криптовалюта, яку використовують для обміну на товари або послуги у продавців, які згодні її приймати. Її було створено у 2008 році анонімним математиком чи групою математиків.

Курс біткоіна станом на 8 грудня, згідно з даними спеціалізованого порталу Coinmarketcap, подолав позначку $16,6 тис.

Національний банк України не визнає криптовалют, але операції з ними законодавчо не заборонені. У вересні в Києві вперше у світі продали квартиру за криптовалюту.