Законопроект "Купуй українське" порушує Угоду про асоціацію - МЕРТ

Сегодня 5
Законопроект

Прийнятий у першому читанні Верховною Радою законопроект з нормою про частку товару місцевого виробництва в державних закупівлях "Купуй українське, плати українцям" (№7206) порушує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефедов.

"ЄС вже направив офіційний лист, що це порушення Угоди про асоціацію, за яку ми стояли на Майдані", – написав Нефедов у четвер.

Він також зазначив, закон передбачає вимогу від учасника державних закупівель подавати 23 додаткових документа, а також пропоновані зміни в процедуру публічних держзакупівель призведуть до підвищення цін на 43%.

"Чи несе це великі корупційні ризики? Так. Чи накладає це додаткові витрати на бюджет? Так ... Кажуть, це компроміс по бюджету. Але цікаво, який був найгірший варіант?", – написав перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі.

Як повідомлялося, парламент прийняв за основу законопроект "Купуй українське, плати українцям", який, зокрема, передбачає введення питомої ваги "місцевої складової" не нижче 20% в тендерній пропозиції на участь у публічних держзакупівлях. "За" прийняття законопроекту в першому читанні проголосував 241 народний депутат.

Раніше лідер "Радикальної партії", народний депутат Олег Ляшко заявив, що провів переговори з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. За словами Ляшка, розмова була тривалою, а темою обговорення став законопроект "Купуй українське, плати українцям".