Аваков повідомив, що Нацгвардія взяла на озброєння перші 500 американських протитанкових гранатометів RSRL-1

Гордон 1
Аваков повідомив, що Нацгвардія взяла на озброєння перші 500 американських протитанкових гранатометів RSRL-1

Національна гвардія України взяла на озброєння перші 500 американських ручних протитанкових гранатометів (РПГ) RSRL-1, написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у Facebook.

"40-мм комплекс РПГ-1 запущено у виробництво компанією AirTronic у 2016 році, він є ефективним для ураження вогневих засобів та броньованих цілей противника. Прицільність стрільби – 800 м, сумісний з усіма існуючими пострілами РПГ, живучість ствола – 1000 пострілів", – зазначив він.

Аваков додав, що під час виробництва комплексу використовують сучасні матеріали, що дає можливість зменшити масу гранатомета, спростити експлуатацію, збільшити дальність стрільби і покращити ресурс боєздатності.

"Державним науково-дослідним інститутом МВС розроблено програму навчання особливого складу та методику експлуатації нової зброї. На військових навчаннях бійці НГУ високо оцінили ефективність нового комплексу", – написав міністр.Журналіст Юрій Бутусов писав, що перші 100 гранатометів RSRL-1 Нацгвардія купила в AirTronic USA у квітні 2017 року. За його інформацією, вони вже надійшли на озброєння низки підрозділів, зокрема, полку "Азов" та бригади швидкого реагування 3018. Журналіст зазначав, що мранатомет – це американська модифікація радянського гранатомета РПГ-7, який використовують в Україні.