Без ажіотажу: хоча наближається грип, охоче вакцинуються тільки медики (Відео)

5 канал
Без ажіотажу: хоча наближається грип, охоче вакцинуються тільки медики (Відео)

Півмісяця минуло як в Україні почали робити щеплення проти грипу – та ажіотажу немає. Тож власним прикладом українців вирішила заохотити чільниця МОЗу. Укол вона зробила в одній із поліклінік Києва. Уляна Супрун радить не зволікати, адже пік захворюваності на грип прогнозують уже наприкінці грудня. Цього епідсезону циркулюватиме новий вірус, якого ще не було в Україні – варіант штаму грипу А H1N1 "Мічиган". Подробиці – в репортажі "5 каналу".

Наприкінці року епідеміологи прогнозують пік захворюваності на грип. Єдиний спосіб захиститися – щеплення, запевняють медики. Наголошують, оскільки імунітет після введення вакцини формується упродовж одного-двох тижнів, до поліклінік треба йти вже. Перед тим – проконсультуватися у лікаря. Киянин Олег Цьомка щеплення робить уже втретє. В ефективності переконався: "Я робив собі щеплення, і навіть взимку застудою не перехворів".

Після прийому лікаря пацієнт іде до аптеки при медзакладі чи до будь-якої іншої і купує вакцину. Вона в кожному місті є, запевняють у Мінохорони здоров'я. Адже цьогоріч постачальники завезли майже 750 тис. доз. А це вчетверо більше, ніж торік. Тоді щеплення зробили менш як 200 тис. українців.

Щеплення починають робити з півроку. Протипоказання мінімальні. "Якщо у вас є алергічна реакція на курячий білок, жовток чи взагалі продукти, які проводить курка, то краще її не робити буде… Якщо в анамнезі був анафілактичний шок, набряк квінке", – попереджає сімейний лікар Аліна Сенатова.

У групі ризику – вагітні, пенсіонери, люди з хронічними захворюваннями та медики. У Дніпрі для вразливих груп вакцину закупили коштом міського бюджету. Медсестра Олена Діденко щеплення від грипу робить уже вдесяте. Каже: "На прийомі у нас буває по 10-15 людей з вірусними інфекціями, тому я намагаюся робити цю процедуру. Хоч якось себе захистити".

Пацієнти ж медзакладу вакцинуватися не поспішають. Щеплення проти грипу не захищає від недуги на 100%, а лише від ускладнень, наголошують лікарі. Щоби заохотити українців вакцинуватися, захисний укол зробила чільниця МОЗу Уляна Супрун. Наголошує: "Вже в Україні дуже багато людей захворіли. Є і французькі і китайські вакцини. То є ті самі вакцини, якими вакцинуються наші колеги в європейських країнах, Канаді, Штатах".

Цього сезону епідеміологи очікують циркуляцію трьох штамів – "Гонконг", "Брісбен" і новий для України варіант штаму грипу А H1N1 – "Мічиган". Його симптоми як і в інших – це висока температура, яка піднімається раптово, та головний біль. За даними вірусологів, щороку в Україні від грипу помирають від 10 до 400 людей. Переважно це люди від 30 до 65 років.

Людмила Павленко, Наталія Світлова, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: