У Facebook запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба у РФ

Новое Время
У Facebook запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба у РФ

Користувачі Facebook публікують фото із закликами допустити лікарів до затриманого у Білорусі українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара (РФ).

Акцію ініціювали адвокат родини Грибів Євгенія Закревська та сестра Павла Ольга Гриб.

"Павло досі, вже півтора місяці не отримує лікування. Йому досі не дозволяють передати ліки. Він гірше виглядає і гірше себе почуває. Його здоров'я і життя в реальній небезпеці", — повідомила Закревська.

Вона закликала користувачів Facebook поширювати фото із зображеннями Гриба та із хештегами #freeHryb #UADoctorsForHryb #PavloGryb.

Раніше повідомлялося, що до викраденого спецслужбами РФ 19-річного громадянина України Павла Гриба, якого незаконно утримують на території Росії, не пустили українських медиків, які спеціально прибули до нього.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що захопленого російськими силовиками українця перевели в лікарню.


Павло Гриб зник в Білорусі 24 серпня. При цьому його батько, який раніше працював в Державній прикордонній службі України, відразу після цього припустив, що його викрали ФСБ РФ.

Пізніше, 7 вересня, генеральне консульство України в Ростові-на-Дону отримало повідомлення від ФСБ РФ в Краснодарському краї про утримання Павла Гриба в СІЗО Краснодара. ФСБ РФ звинувачує його в "тероризмі" (ст. 205 Кримінального Кодексу РФ, санкція статті передбачає позбавлення волі від 10 до 15 років).

Гриба був заарештовано російським судом на два місяці - до 17 жовтня.

При цьому, як повідомив його адвокат, суд заарештував Гриба заочно ще до прибуття в Білорусь.