В Держміграційну службу України очікують нормалізації ситуації з видачею закордонних паспортів до березня 2018 року

Гордон
В Держміграційну службу України очікують нормалізації ситуації з видачею закордонних паспортів до березня 2018 року

Державна міграційна служба України та поліграфкомбінат "Україна" обробляють заяви про прискорення персоналізації паспортів для виїзду за кордон вручну і працюють на межі фізичних можливостей працівників. Про це повідомила прес-служба Держміграційної служби.

"У січні 2018 року заплановано запуск на поліграфкомбінаті "Україна" додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів у строки до семи або 20 робочих днів у залежності від суми сплаченого адміністративного збору", – заявили в міграційній службі.

Вони підкреслили, що ситуація може нормалізуватися до березня 2018 року, а поки що затримка з видаванням паспортів триває.

"Міграційна служба звертається до громадян із попередженням і порадою жодним чином не планувати закордонну подорож, не маючи на руках діючого паспорта для виїзду за кордон, не звертатися до будь-яких посередників, які обіцяють будь-які конкретні строки виготовлення паспорта", – зазначили у відомстві.

11 червня набув чинності безвізовий режим між Україною і Європейським союзом. Для безвізового виїзду за кордон потрібен біометричний паспорт. Їх видавання в Україні розпочалося 1 січня 2015 року.

Із січня 2015 року до липня 2017-го, за даними Держміграційної служби, в Україні було оформлено 4 млн 50 тис. закордонних біометричних паспортів та 731 тис. ID-карт.

Станом на 1 січня 2018 року в Україні в обігу буде приблизно 5,4 млн закордонних біометричних паспортів, прогнозував міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.