Владу Львова просять змусити забудовників забезпечувати свій мікрорайон дитсадками

ZIK 2

Львівську міську раду просять вжити належних заходів для розробки та впровадження механізму, при якому забудовник повинен забезпечувати освітньою інфраструктурою мікрорайон відповідно до площі забудови.

Про це йдеться у запиті від депутата УГП Ігоря Дяковича, який він озвучив сьогодні, 7 грудня, під час сесії Львівської міської ради, передає кореспондент ІА ZIK.

Депутат нагадав, що у Львові ситуація з дитсадками досягає критичної межі. Згідно з офіційними даними, на 100 місць в ДНЗ претендують 176 дітей. Близько 4000 львівських дітей не потрапили в садок цього року, а фактична наповнюваність у садках Львова – 30-45 дітей в одній групі. Така ситуація призводить також до супутніх проблем. Йдеться про відтік кваліфікованих кадрів з дошкілля Львова, неякісний догляд за дітьми та слабка виховна складова. «Надалі проблема буде лише загострюватись через інтенсивну забудову міста та притік нових мешканців», – наголосив Дякович.

Він підкреслив, що батьки не можуть влаштувати свою дитину в садок у зв’язку з недостатньою кількістю місць, система реєстрації на наявні місця втратила довіру до її прозорості та справедливості. Багато скарг є на недостатнє фінансування з бюджету та нечесне використання ресурсів батьків у формі благодійних внесків.

Дякович зазначив, детальний аналіз стану дитячих садків міста, процес реєстрації дітей в дошкільні заклади та спосіб фінансування вказує на те, що системного підходу, який працює на перспективу, в управлінні дошкільною освітою сьогодні немає. Його потрібно негайно впроваджувати.

Зважаючи на це, він просить розробити та втілити системний підхід до управління дошкільною освітою у місті Львові, в тому числі:

  • вжити належних заходів для зміни підходу до фінансування дошкільної освіти: від фінансування потреб закладу, як це зараз відбувається, до фінансування потреби кожної окремої дитини;
  • вжити належних заходів для розробки та впровадження механізму, при якому забудовник повинен забезпечувати освітньою інфраструктурою мікрорайон відповідно до площі забудови.

Також депутат просить передбачити в Положенні про порядок набору, обліку та забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дошкільних навчальних закладів м. Львова наступне:

  • зафіксувати пільгову квоту на початку черги для того, щоб виключити можливість дітям з загальної черги рухатись по списку вниз через пільговиків;
  • зробити видимими списки зареєстрованих дітей в черзі по кожному садочку та групі для зареєстрованих користувачів;
  • передати всі повноваження консультування та вирішення спірних питань в ЦНАПи для усунення контакту батьків з керівниками дошкільних закладів та посадовцями управління;
  • змінити принцип зарахування дітей в групи за пріоритетом вибраного закладу батьками, а не за наповненням дитячого садка;
  • визначити порядок доповнення планової кількості дітей в групи до фактичної;
  • передбачити можливість моніторингу ситуації в попиті дошкільних закладів по районах, а також прогнозування їх попиту в майбутньому.