Олександр Янукович подасть у суд на екс-депутата Держдуми РФ Пономарьова, - прес-секретар Кірасир

Цензор.НЕТ 1
Олександр Янукович подасть у суд на екс-депутата Держдуми РФ Пономарьова, - прес-секретар Кірасир

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав його прес-секретар Юрій Кірасир.

"Сьогодні, 14 лютого 2018 року в ході допиту в Оболонському районному суді м.Києва свідок екс-депутат Державної Думи РФ І. Пономарьов дав під присягою неправдиві свідчення. Серед іншого, відвертою брехнею є заява І. Пономарьова про те, що нібито в 2013 році Олександр Янукович вів переговори з керівництвом Російської Федерації про продаж українських облігацій зовнішньої позики та після цього нібито отримав $1 млрд як підкуп за відмову Президента України В. Януковича підписати Угоди про Асоціацію з ЄС", - написав він.

"З метою підтвердження брехливості показань свідка І.Пономарьова і залучення його до кримінальної відповідальності за дачу свідомо неправдивих показань найближчим часом адвокати Олександра Януковича ініціюють подання позову про захист честі і гідності, а також подадуть заяву про вчинення кримінального злочину", - резюмував Кірасир.

Раніше в середу під час надання свідчень в Оболонському райсуді Києва у справі про держзраду екс-президента В.Януковича екс-депутат Держдуми РФ І.Пономарьов сказав, що головним переговірником при досягненні домовленостей про надання Російською Федерацією Україні запозичень у розмірі $3 млрд у грудні 2013 року був Олександр Янукович.

"До вересня 2013 року було розроблено "нестандартну" схему надання Україні фінансової допомоги, пов'язану з державними облігаціями України. Росія взяла на себе зобов'язання купити певну кількість державних облігацій України, перший транш було заплановано на 3 млрд доларів, а загалом обсяг фінансування повинен був становити 15 млрд доларів", - вказав він.

Екс-депутат Держдуми стверджував, що представникам української еліти було запропоновано на вторинному ринку провести скупку цих облігацій, щоб "після оголошення купівлі Росією облігацій вони підлетіли в ціні, і в цих людей утворився б особистий прибуток".

"Це класична інсайдерська угода. Її суть полягала в тому, щоб не безпосередньо передавати гроші, а дати можливість певним особам, у цьому випадку синові тодішнього президента Олександру Януковичу збагатитися за допомогою операцій на фондовому ринку. В Росії у цьому брав участь мінімум один великий інвестиційний фонд - Franklin Templeton. Також було проведено ще низку аналогічних угод, коли ці облігації купувалися з дисконтом, і які потім росли в ціні", - розповів він.

Відповідаючи на запитання прокурора про те, чи підтверджує він озвучену ним під час допиту на досудовому слідстві інформацію про те, що О.Янукович отримав за цю угоду 1 млрд доларів, І.Пономарьов сказав: "Я підтверджую, що це підкуп напряму".

Олександр Янукович подасть у суд на екс-депутата Держдуми РФ Пономарьова, - прес-секретар Кірасир 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3050489