У Кабміні відповіли на намір Угорщини заблокувати євроспрямування України

Сегодня
У Кабміні відповіли на намір Угорщини заблокувати євроспрямування України

Заяви Угорщини про ініціювання перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС шкодять нашій державі вже самим роздуванням цієї теми. А також створенням додаткової дискусії, проте це може стати предметом розгляду лише тоді, якщо таку позицію займе весь Євросоюз, заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає "Укрінформ".

"Заявами про ініціювання перегляду Угоди, очевидно, можна вже самим роздуванням цієї теми таким незбалансованим способом. Ми вже бачимо, що це досягає мети і з точки зору емоційності, і з точки зору створення додаткової дискусії. Але для перегляду Угоди про асоціацію одна зі сторін – або Європейський Союз, тобто всі країни-члени, або Україна – повинні для себе визначити, що якась частина Угоди настільки не виконується, що це являє причину спору", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Вона пояснила, що в Угоді про асоціацію прописані механізми, які повинні забезпечити висловлювання цієї позиції, проведення консультацій і обговорення на Раді асоціації.

"Тобто для того, щоб перегляд Угоди став предметом спору, це повинно стати позицією Європейського Союзу. На даний момент ми бачимо, що є велика кількість європейських країн, які тверезо дивляться на ситуацію, чують позицію України і готові спокійно очікувати висновків Венеціанської комісії", – зазначила віце-прем'єр.

У той же час, додала вона, є така радикальна позиція, як у Угорщини, яка вже винесла мовне питання на Раду ЄС.

"Але ми також розуміємо, що прийняття якихось рішень стосовно цього питання Радою ЄС 16 жовтня не планується, отже, це буде дискусія", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Раніше народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський заявив, що депутати від Угорщини в ПАРЄ хочуть, щоб в Україні були державні угорські школи.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт буде і далі домагатися від Києва відкликання закону про освіту, а якщо цього не відбудеться, то буде вимагати санкцій Європейського союзу проти України.

5 вересня Верховна Рада прийняла реформу освіти, основою якої є закон "Про освіту".