"Росія хотіла, щоб Україна денонсувала договір про дружбу і відмовилася від кордонів, встановлених після Другої світової війни", - Турчинов.

Цензор.НЕТ

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він розповів в Оболонському районному суді Києва під час засідання по суті у справі про держзраду і пособництво у веденні війни екс-президента Віктора Януковича.

"Для сильної позиції в міжнародних судах нам потрібен цей договір. Там Росія визнає кордони і Крим там український" - підкреслив Турчинов.

"Росія хотіла, щоб Україна денонсувала договір про дружбу і відмовилася від кордонів, встановлених після Другої світової війни" - зазначив Секретар РНБО.

Дивіться також: Турчинов на суді у справі Януковича - адвокату Сердюку: "Що це за клоун, який заважає мені виступати?". ВIДЕО

Нагадаємо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною 1997 року - основоположний документ російсько-українських відносин. Він передбачає стратегічне партнерство двох країн "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включно з економічними та іншими способами тиску".

14 січня 2018 року перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін ("Єдина Росія") запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони один одного.

Источник: https://ua.censor.net.ua/v3050685