Олега Сенцова етапували в колонію "Білий ведмідь"

Сегодня
Олега Сенцова етапували в колонію

Засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов відбуватиме покарання в колонії суворого режиму в Ямало-Ненецькому автономному окрузі (ЯНАО), повідомив у п'ятницю його адвокат Дмитро Дінзе.

"Олег знаходиться в колонії в Лабитнангі. Про це мені повідомила його сестра", – сказав адвокат, уточнивши, що іншої інформації у нього немає.

Згідно з відкритими джерелами, поруч з містом Лабитнангі ЯНАО знаходиться виправна колонія суворого режиму номер 8 (або, як її ще називають, "Білий ведмідь"). У колонії відбувають покарання чоловіки, засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини.

Раніше повідомлялося, що Україна разом з усім світом буде продовжувати боротьбу за звільнення незаконно засудженого в РФ режисера Олега Сенцова. Про це президент України Петро Порошенко заявив у привітанні працівникам кінематографії з професійним святом.

Нагадаємо, режисера Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ РФ в окупованому Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

У грудні 2014 року в Генпрокуратурі Росії заявили, що Сенцов і Кольченко є громадянами РФ, оскільки після анексії півострова вони не виявили бажання зберегти інше громадянство.

У той же час уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що Сенцову і Кольченку фактично нав'язали російське громадянство автоматично, як і більшості жителів Криму, а відмовитися від нього протягом місячного терміну вони, перебуваючи у в'язниці, не могли.

Російський суд 25 серпня 2015 року оголосив вирок Сенцову і Кольченку, засудивши їх до 20 і 10 років ув'язнення, відповідно.

Міністерство юстиції України звернулося із запитом до РФ про передачу Сенцова і Кольченка як громадян України.

21 жовтня 2016 Росія відмовила в передачі Сенцова і Кольченка Україні.