Кабмін збільшив загальний обсяг субсидій на 16 млрд грн

Новое Время
Кабмін збільшив загальний обсяг субсидій на 16 млрд грн

Видатки на надання пільг та субсидій населенню для оплати житлово-комунальних послуг збільшили на 15,9 млрд грн.

Про це йдеться в пояснювальній записці до Проекту про Державний бюджет України на 2018 рік, передає Економічна Правда.

"Спочатку витрати бюджету на субсидії в 2018 році планувалися в розмірі 55 млрд грн. При цьому було передбачено, що повноваження по фінансуванню комунальних пільг на 7 млрд грн будуть передані місцевим бюджетам", - зазначив міністр соціальної політики Андрій Рева на бюджетному комітеті.

За його словами, було прийнято рішення у 2018 році збільшити витрати ще на 9 млрд грн, оскільки до кінця поточного року влада не погасила борги, які утворилися по системі субсидій.

Таким чином, наразі загальна сума витрат на субcидії становить 71 млрд грн.

Нагадаємо, що 14 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про держбюджет на 2018 рік, в якому закладено 55 млрд грн витрат на субсидії.

Зазначимо, що за 10 місяців 2017 року (січень-жовтень) за субсидіями для оплати житлово-комунальних послуг звернулось 7,7 млн домогосподарств, що на 33,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як відомо, з 1 травня 2017 року набула чинності оновлена програма житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.