Парубій виступив за можливість для міністрів залишатися депутатами

ZIK

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підтримує ідею, яка надає можливість міністрам залишатися народними депутатами.

Про це він сказав в ефірі програми «Свобода слова», відповідаючи на питання про з’їзд «Народного фронту», де прозвучала ініціатива про внесення змін до Конституції України щодо повноважень президента і прем’єр-міністра, – повідомляє УНІАН.

Парубий выступил за то, чтобы министры могли оставаться депутатами / фото УНИАН

«Це дискусія дуже широка. Вона стосується багатьох сфер. Була розпочата ще Монтеск’є, коли він написав про поділ трьох гілок влади... В ній є дуже багато ініціатив, які, на мою думку, деякі з них, є неймовірно правильними», – сказав спікер.

Читайте також Парубій прогнозує «непросту дискусію» в Раді по Виборчого кодексу Зокрема, він озвучив ідею щодо того, щоб обраний від ВРУ міністр міг залишатися народним депутатом «як це є в більшості цивілізованих країн, Великобританії та багатьох країнах».

«Це б давало більший комунікаційний рівень між Верховною Радою і Кабінетом міністрів. Власне, ця ідея, і я особисто її підтримую, і я вважаю, вона б дуже стабілізувала роботу в контактах між Верховною Радою і Кабінетом міністрів», – зазначив Парубій.

Крім того, він додав, що в деяких країнах є практика, коли на час виконання обов’язків міністра депутата в парламенті замінює його радник. Але коли депутат складає повноваження міністра, то просто повертається до роботи в парламенті.

Як повідомлялось раніше, 11 листопада на з’їзді «Народного фронту», голова партії Арсеній Яценюк закликав Верховну Раду до наступних чергових виборів «привести у відповідність до Конституції» повноваження президента і змінити закон про Кабінет міністрів.