Рівень виконання судових рішень в Україні виріс втричі

Дзеркало Тижня 1
Рівень виконання судових рішень в Україні виріс втричі

До середньоєвропейського рівня виконання судових рішень (близько 50-70%) ще далеко, але вже значно краще, ніж рік тому.

Рівень виконання судових рішень в Україні за поточний рік зріс утричі – з 5-6% до 18%, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень – це близько 50-70%, залежно від категорії рішення", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Петренко підкреслив, що здійснювана в країні реформа судової системи буде малоефективною без реформи системи виконання. "Судове рішення нічого не варте, якщо воно не виконується... В Україні середній рівень виконання судових рішень був 5-6% – це ганебна цифра", – зазначив міністр.

Він нагадав, що одним із впроваджених нововведень стало створення змішаної системи – з державними та приватними виконавцями.

Глава Мін'юсту уточнив, що в досягнутому трикратному зростанні рівня виконання поки велику роль зіграла інша новація – запровадження мотивації для державних виконавців, оскільки приватні виконавці розпочали роботу лише у вересні цього року, і поки їх кількість незначна – близько 100 порівняно приблизно з 4000 державних.

Міністр додав, що постановою №914 від 1 грудня цього року винагорода державних виконавців обмежена верхньою планкою в 200 розмірів прожиткового мінімуму.

Читайте також: Роботою судової системи задоволені 6% українців

Верховна Рада прийняла закон про введення в Україні інституту приватних виконавців у червні 2016 року.

Детальніше про приватних виконавців в Україні читайте у статті Марії Семенченко "Поява приватних виконавців: привід для оптимізму чи побоювань?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter