Бізнесмен Павло Фукс купив компанію, якій "Київський метрополітен" винен 1,8 мільярда гривень

ТСН
Бізнесмен Павло Фукс купив компанію, якій "Київський метрополітен" винен 1,8 мільярда гривень

Столична підземка заборгувала за придбані вагони.

Новим і єдиним бенефіціаром "Укррослізингу" став українсько-російський бізнесмен Павло Фукс. Саме цій компанії "Київський метрополітен" повинен повернути 1,78 млрд грн (майже 50 млн доларів) за поставлені в 2010-2013 роках вагони.

11 січня відповідні зміни про зміну власності були внесені до реєстру юридичних осіб. Про це пише "ЛIГАБiзнесIнформ".

Раніше цю компанію пов'язували з оточенням Віктора Януковича і російським державним "Зовнішекономбанком" (ВЕБ). У липні 2009-го "Укррослізинг" підписав контракт із "Київським метрополітеном" на постачання 100 нових вагонів на умовах фінансового лізингу. Через кілька місяців сторони уклали додаткову угоду, включивши в договір так званий коефіцієнт коригування. Простіше кажучи, метрополітен зобов'язався компенсувати "Укррослізингу" усі витрати, пов'язані з постачанням вагонів у лізинг, у разі якщо угода не буде виконана до кінця.

Так і сталося. "Укррослізинг" поставив метрополітену 100 вагонів, придбаних у Крюківського вагонобудівного заводу і російських "Вагонмашу" і "Метровагонмашу". Київська підземка розплатилася з постачальником частково: з основної суми договору в 1,4 млрд грн борг метрополітену становить понад 500 млн грн.

"Укррослізинг" подав позов до суду – метрополітен програв усі інстанції. Сума стягнення – 1,96 млрд грн. Із них 774 млн грн - основний борг за договором з урахуванням пені, відсотків за користування предметом лізингу, а також інфляційні нарахування. Ще майже 1,2 млрд - результат того самого коефіцієнта коригування, включеного в договір вже після його підписання.

Остаточне рішення у справі виніс Київський апеляційний господарський суд 31 січня 2017 року. Згодом із метрополітену примусово стягнули на користь "Укррослізингу" понад 140 млн грн.

"Київський метрополітен" намагався оскаржити борг перед "Укррослізингом" у Вищому господарському суді і Верховному суді, але програв спір в усіх інстанціях. Домігся списання лише близько 42 млн грн пені.

Павло Фукс народився в Харкові і довгий час прожив у Росії. Там же перебуває його основний бізнес - девелоперська компанія MosCityGroup, більше десятка великих об'єктів нерухомості в Москві та Московській області. В Україні бізнесмен ще в 2007-2008 роках безуспішно намагався побудувати діловий центр "Київ-Сіті" на Рибальському острові - проект заморозили в кризу.

За останні кілька років Фукс став помітним гравцем на українському ринку. Він купив кілька газодобувних компаній, що раніше належали оточенню Едуарда Ставицького і Юрія Бойка. Йдеться про пакети акцій в ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія" і ПрАТ "Девон", ТОВ "Голден Деррік" і ПАТ "Видобувна компанія Укрнафтобуріння". Також Фукс вів переговори про купівлю столичного БЦ "Парус" у Вагіфа Алієва.

Раніше повідомлялося, що Фукса не пустили до США.