Нові санкції США торкнуться російської енергетики, видобувної промисловості та "РЖД"

Дзеркало Тижня 1
Нові санкції США торкнуться російської енергетики, видобувної промисловості та

Основний зміст закону, підписаного Трампом — кодифікація вже введених санкцій з їх поглибленням і розширенням

Новий закон про санкції проти Росії, підписаний Дональдом Трампом 2 серпня, передбачає розширення секторальних санкцій проти Москви на сферу енергетики, добувної промисловості та російські залізні дороги.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак. За його словами, основний зміст закону — кодифікація вже введених санкцій з їх поглибленням і розширенням.

Автор зазначає, що в 2014 р. президент США видав адміністративні укази №13660, 13661 і 13685, що вводили персональні санкції проти росіян, причетних до анексії Криму і війни в Донбасі, а також №13662, що встановлює секторальні санкції проти низки російських підприємств і банків. В кінці 2014 р. набув чинності закон про підтримку свободи в Україні, наділяє американського президента повноваженнями щодо подальших персональних та секторальних санкцій, проте не зобов'язує його це робити.

Новий закон, як зазначає експерт, підвищив статус положень, що містяться в цих документах, і зробив їх зобов'язуючими. Санкційні укази президента США тепер не можуть бути скасовані за його власною волею.

"Секторальні санкції, які раніше охоплювали банки, підприємства оборонної промисловості та структури безпеки Росії, такі як ГРУ й ФСБ, посилені й поширені на енергетику, видобуток корисних копалин та російські залізниці. Максимальний термін кредитування російських банків скорочено з 30 до 14 днів, енергетичних підприємств — з 90 до 60 днів, ускладнилися умови кредитування. Для нафтовидобутку встановлено більш жорсткий критерій приналежності підприємств до російської держави, що є також критерієм впровадження санкцій", - йдеться в статті.

Крім того, якщо раніше у США державними вважали підприємства з 50-відсотковою державною часткою, то в сфері нафтовидобутку законом встановлено поріг 33%.

Введені також заборони на інвестиції в експортні трубопровідні проекти Росії з прямим згадуванням газопроводу "Північний потік-2". Санкції у цій сфері, проте, можуть вводитися тільки після консультацій з європейцями.

Читайте також: Запровадження нових санкцій дозволить США оприлюднити все, що було вкрадено в Росії та сховано на Заході

Нагадаємо, 2 серпня президент США Дональд Трамп підписав закон про санкції проти Росії, Північної Кореї та Ірану.

Детальніше про посилення режиму американських санкцій проти Росії читайте у статті Олексія Їжака "Козирні санкції і бубновий інтерес" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter