"Наші гроші": Підрядників для проекту "Стіна" вибирали без конкурсу. Відео

Гордон


"Стіна" являє собою оборонну споруду на кордоні з Російською Федерацією. Будівництво стартувало восени 2014 року. Проект вартістю 8 млрд грн планували завершити до 2018 року. Пізніше вартість "Стіни" зменшили вдвічі, а кінцевий термін зведення споруд перенесли на 2020 рік.

Станом на червень 2017 року на кордоні із РФ обладнали 273,5 км протитранспортних ровів, майже 170 км рокадних доріг і понад 83 км металевого загороджувального паркану. Також розгорнули комплекси відеоспостереження та сигналізації. Обсяг проведених робіт становить 14% від запланованих.

У серпні Національне антикорупційне бюро України затримала сімох осіб у межах розслідування розтрати бюджетних коштів на проекті "Стіна". Серед них посадовці Держприкордонслужби та керівники фірм-підрядників. 11 серпня всіх підозрюваних заарештували. Загальна сума застав становить 25,5 млн грн.

Затриманим закидають розкрадання 16 млн 688 тис. грн.

У вересні військова прокуратура Центрального регіону України передала до суду обвинувальний акт стосовно співробітників ДПСУ.

У жовтні голова Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що на облаштування кордону України з Росією необхідно приблизно 1,2 млрд грн.