Зустріч президентів поставить крапку в стратегії США щодо України - Чалий

Сегодня
Зустріч президентів поставить крапку в стратегії США щодо України - Чалий

Зустріч президентів України і США поставить крапку у виробленні стратегії США не тільки по відношенню до України, а й по відношенню до регіону в цілому. Про це, коментуючи переговори Петра Порошенка з Дональдом Трампом, розповів посол України в США Валерій Чалий в ефірі телеканалу "112 Україна".

За його словами, зустріч в Білому домі тривала півгодини. "Буквально зараз ми з президентом вирушаємо в Пентагон. Ще планується зустріч з держсекретарем Тіллерсоном. Тобто, це абсолютно успішний візит президента України, своєчасний і наповнений змістом. Очевидно, що все розповідати із зустрічі в Овальному кабінеті, де я був присутній, мабуть, було б недоречно. Але я можу сказати такі деталі. По-перше, підтримка була висловлена і президенти в деталях обговорили дуже важливі для обох країн питання", – розповів посол України в США.

По-друге, за словами Валерія Чалого, президент представив конкретні матеріали, карти, знімки і т.д. "Тобто, це говорить про те, що президент Трамп бачить і тримає фокус на цьому питанні і про мир в першу чергу, про те, як повертати чіткий світовий порядок в Європі. Зокрема, і це головне для нас, підтримка нашої країни в протидії Росії. І я можу сказати, що звучали слова "Крим", що дуже важливо для нас. Звучали питання нашої взаємодії у військово-технічній сфері", – заявив Чалий.

Нагадаємо, президенти України і США під час зустрічі в Білому домі детально обговорили кроки, які будуть зроблені напередодні візиту Дональда Трампа в Європу на саміт G20.