Сьогодні віддання свята Введення в храм Пресвятої Богородиці: що не можна робити у цей день

ВГОЛОС 2

Сьогодні, 8 грудня, православні християни відзначають віддання свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Це свято пов’язане з подіями, коли батьки Пресвятої Богородиці, якій виповнилося три роки, привели її до Єрусалимського храму для посвячення Богу. Свято виникло на підставі церковного Передання, пише «Сегодня».

Біля входу в храм були сходи з високими ступенями і маленька Марія, яку батьки поставили на першу сходинку, без допомоги піднялася по ній. Там її зустрів священик Захарія, батько Іоанна Предтечі, який ввів дівчинку в саме священне місце в храмі.

Це свято про те, як маленька дівчинка відважно і смиренно пішла високими сходами до свого покликання. Усередині свята Введення вже міститься слава Різдва Христового. Варто відзначити, що з цього дня віруючі вже готуються до цього свята, а на ранкових службах у храмах стали співати «Христос народжується – славте!».

Деякі з дванадцяти найголовніших православних свят в храмі тривають не один день. Це святкування називається віддання свята. Це останній день свята, але відзначається він не меншими урочистостями, ніж перший.

Тому віддання є поверненням і переосмисленням віруючими людьми важливого церковного свята через певний час.

Сьогодні на честь свята в церкві проходить особливо урочисте богослужіння, під час якого читаються всі молитви, які звучали в день самого свята.

У цей день не рекомендується здійснювати активних розважальних заходів. Крім того, заборонено в цей день укладати церковний шлюб, адже в Різдвяний піст вінчання взагалі не відбуваються.

Крім того, не рекомендується займатися в цей день пранням, прибиранням і шиттям.

Як писав «Вголос», 4 грудня православні християни відзначали Введення у храм Пресвятої Богородиці.