Трагедія в Шарлотсвіллі: стало відомо ім'я загиблої

Новое Время 1
Трагедія в Шарлотсвіллі: стало відомо ім'я загиблої

Жертвою наїзду автомобіля на натовп демонстрантів в Шарлотсвіллі, штат Вірджинія, виявилася 32-річна помічниця юриста Хізер Хейєр, повідомляє Reuters.

За словами її боса, Хейєр приїхала в центр міста зі своїми друзями, щоб виступити проти білих націоналістів, які протестували в студентському містечку Університету Вірджинії з вимогою не зносити пам'ятник герою Конфедерації - генералу Роберту Лі.

"Але її рішення приєднатися до контр-протестувальників у суботу призвело до трагедії - 20-річний чоловік з Огайо на швидкості протаранив ряд демонстрантів, убивши Хейєр і поранивши щонайменше 19 осіб", - зазначає агентство.

Нагадаємо, що 12 серпня сотні білих расистів взяли участь в мітингу в Університеті Вірджинії проти наміру прибрати пам'ятник генералу військ Конфедерації Роберту Лі.

Між націоналістами і їх противниками відбулися зіткнення. Кілька сотень людей штовхали один одного, кидалися пляшками з водою, розпорошували хімічні спреї і кричали.

Після двох годин сутичок автомобіль в'їхав у натовп демонстрантів. В результаті наїзду авто одна людина загинула, ще 26 отримали поранення.

Водія автомобіля заарештували. Це 20-річний Джеймс Алекс Філдс, його підозрюють у вбивстві.

Генерал Роберт Лі, пам'ятник якому планують знести, командував силами південних штатів Америки, які в роки Громадянської війни виступали за збереження рабовласницького ладу.