Prozorro тепер повинна буде враховувати "національність" компанії

АСН 1
Prozorro тепер повинна буде враховувати
Prozorro тепер повинна буде враховувати національність компанії

Верховна Рада України на вечірньому засіданні прийняла в першому читанні законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям", який підтримали 241 нардепів, передає кореспондент АСН. Так, один з авторів законопроекту, радикал Віктор Галасюк зазначив, що "це фундаментальний законопроект, який в підсумку запустить 10% зростання економіки замість тих 2%, які є", — заявив він.

Галасюк зазначив, що ключовою новацією законопроекту є механізм, який змусить "держзакупівлі працювати на економіку країни". У відповідь нардеп "Самопоміч" Андрій Журжій закликав не голосувати за цей "вкрай шкідливий закон", оскільки він нівелює принципи роботи системи Prozorro.

"Цей закон буде створювати преференції для окремих виробників! Це руйнує сам принцип прозорих державних закупівель. За цим підуть санкції від світових торговельних партнерів", — упевнений він. Також в "Самопоміч" назвали цей закон радикалів "різдвяною колядкою", яку РПЛ отримала від коаліції в обмін на голосування за відставку Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Нагадаємо раніше, у "радикалів" заявляють, що головна мета закону — під час проведення торгів враховувати не тільки ціновий фактор, а й країну-виробника товарів або послуг і завдяки закону 100 млрд грн, можуть стати доходом саме українських компаній.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter