Кабмін ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд. Передбачається, що місцева влада оплачуватиме 30 поїздок на місяць

ZAXID.NET 203

Кабінет Міністрів на засіданні 14 березня ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах. Фінансуватимуть витрати на це за рахунок місцевих бюджетів, пише LB.ua.

Розмір щомісячної виплати грошей протягом двох місяців з дня набуття чинності постанови мають затвердити обласні адміністрації та Київська міська державна адміністрація. Їх розмір визначається через множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок.

Також Кабмін затвердив порядок надання таких пільг у готівковій формі. Його дія поширюється на окремі категорії громадян, які мають право на пільги на проїзд. Органи місцевого самоврядування можуть розширити перелік таких осіб.

Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них. Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%. Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні стартував перший етап монетизації субсидій на рівні підприємств–постачальників послуг. Для звичайних громадян це рішення поки що нічого не змінює.