Зовнішні борги України перешкоджають розвитку країни - експерт

АСН 2
Зовнішні борги України перешкоджають розвитку країни - експерт
Зовнішні борги України перешкоджають розвитку країни - експерт

Зовнішні борги України перешкоджають розвитку країни і суттєво обмежують економічне зростання. Таку думку висловив експерт з економічних питань Всеволод Степанюк на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Витрати бюджету з виплати боргів цих досить серйозні, вони затримують можливості України хоч якось розвиватися. Я вже не кажу про інвестування в реальний сектор економіки", - зазначив експерт.

За його словами, боргові зобов'язання перешкоджають, наприклад, проведенню ремонту доріг або індексації соціальних виплат. При цьому економіст додав, що кредитна політика в Україні довгі роки проводилась не в інтересах держави, а в інтересах власників цінних паперів.

"Цю політику потрібно міняти і дефолт набагато краще, ніж продовження такої політики. Так дефолт дозволить Україні говорити фактично з позиції сили, а не залежати від уряду тих же Сполучених Штатів", - додав Степанюк.

Нагадаємо, український уряд прагне досягти показника економічного зростання на рівні 5% ВВП в поточному році. Про це заявив прем'єр Міністр України Володимир Гройсман під час спільного брифінгу з високим представником Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки Федерікою Могеріні в Києві.