Експерт пояснив, чому через зміни до КПК справу Труханова можуть закрити

ZIK
ZIK
ZIK

Для того, аби звільнити мера Одеси Геннадія Труханова з посади, потрібен вирок суду. Інакше його можуть тільки відсторонити. Крім того, через зміни до КПК справу Труханова уже невдовзі можуть закрити.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник генпрокурора (2014-2015 років) Олексій Баганець.

«Я кажу про законність підстав його відсторонення від займаної посади на період слідства. Повинен бути обвинувальний вирок суду, який вступив у законну силу, тоді це буде підставою звільнити його від займаної посади. А поки немає обвинувачення суду відносно нього, яке вступило у законну силу, він може бути тільки відстороненим на час розслідування від займаної посади», – зазначив екс-заступник генпрокурора.

За його словами, згідно із змінами до Кримінально-процесуального кодексу України справа щодо Геннадія Труханова може бути відтермінована, або закрита зовсім. Оскільки судова реформа передбачає обмежили слідчого і прокурора і ставить нові часові рамки розслідування.

«Тепер з моменту реєстрації кримінального провадження до моменту повідомлення про підозру, навіть якщо буде особливо важкий злочин, максимальний термін тільки 18 місяців. Якщо слідчий протягом 18 місяців не повідомив будь-якій особі про підозру така справа підлягає закриттю.

Якщо людині повідомили про підозру, слідчому прокурору надається 12 місяців. Якщо протягом 12 місяців, наприклад, Труханову згодом повідомили про підозру, його справу з обвинувачувальним актом не скерують до суду, прокурор зобов'язаний закрити кримінальне провадження», – прокоментував Баганець.