Геращенко жорстко відповіла на відмову Білорусі підтримати резолюцію Генасамблеї ООН щодо Криму

Сегодня 1
Геращенко жорстко відповіла на відмову Білорусі підтримати резолюцію Генасамблеї ООН щодо Криму

Дії Білорусі в ООН суперечать заявам Мінська про нейтральну позицію щодо конфлікту Росії та України. Про це в Facebook заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. Так політик прокоментувала голосування Білорусі "проти" оновленої резолюції Генасамблеї ООН з прав людини в окупованому Криму.

"ЗА – більше 70 країн, майже стільки ж утрималися. Проти – лише 25. Серед них – Білорусь. Разом з РФ, звісно. Це – не нейтральна позиція, а цілком конкретна. Нейтральні країни хоча б утрималися, Білорусії знову не вистачило "нейтральності" для іншої, ніж у РФ, позиції. Але при цьому Мінськ претендує на певні миротворчі лаври, акцентуючи, що створює нейтральну площадку для переговорів щодо Донбасу", – написала вона.

"Це другий ніж в спину Україні після подібного голосування минулого року", – додала Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко нагадала, що голосування в Генасамблеї ООН з цієї резолюції заплановано на грудень. "Ми б хотіли бачити нейтральність від тих країн, які голосно заявляють про свою нейтральність, громадяни яких представлені в місії СММ ОБСЄ і які хочуть приєднатися до миротворчої діяльності на Донбасі", – підкреслила вона.

Як повідомлялося, з держав Європейського континенту тільки три проголосували проти попереднього затвердження резолюції Генеральної асамблеї ООН.

.jpg_194

Нагадаємо, третій комітет Генеральної асамблеї ООН – орган, який займається, серед іншого, питаннями прав людини, – схвалив підготовлений Україною проект рішення ГА ООН щодо Криму.

Раніше повідомлялося, що оновлений проект резолюції з прав людини на окупованому Росією півострові Крим, який Україна офіційно внесла в Третьому комітеті Генеральної асамблеї ООН, вже отримав безсумнівну підтримку понад трьох десятків країн, які стали його співавторами.

Нагадаємо, 5 жовтня Європарламент прийняв жорстку резолюцію щодо репресій Росії в Криму. Європарламентарі вважають за необхідне застосувати санкції до усіх причетних до порушення прав людини на півострові.