Росія відмовилася від будівництва "ядерного поїзда": немає грошей

Сегодня 1
Росія відмовилася від будівництва

Роботи над бойовим залізничним ракетним комплексом "Баргузин" не включені в нову держпрограму озброєння (ДПО) на 2018-2027 роки через нестачу фінансування, натомість вирішено зосередитися на проектах міжконтинентальних балістичних ракет "Сармат" і "Рубіж". Про це повідомило джерело в російському ОПК.

Джерело уточнило, що його створення заморожено з осені минулого року, останньою виконаною за нього роботою стало кидкове випробування з Плесецька ракети "Ярс".

"Ядерний потяг" не ввійде і в нову ДПО до 2027 року. Причиною такого стану справ стала нестача фінансових коштів – на всі ракетні програми для РВСП грошей немає, довелося тимчасово пожертвувати "Баргузином" заради "Сармата" та РС-26 "Рубіж", включених в нову держпрограму", – розповіло джерело.

Розробка бойового залізничного ракетного комплексу "Баргузин" розпочалася в 2013 році за дорученням президента РФ Володимира Путіна. Планувалося, що кожен комплекс складатиметься з шести пускових установок твердопаливних ракет "Ярс" з чотирма бойовими блоками індивідуального наведення кожна. "Ярс" важить 50 т і, маючи довжину 22,5 м, вільно розміщується в 24-метровому вантажному вагоні, розрахованому на перевезення вантажів масою 60 т. Один поїзд прирівнювався до полку, всього планувалося мати п'ять полків, зведених в ракетну дивізію. Повідомлялося, що Росія випробуватиме ядерний потяг.

Нагадаємо, в Росії визнали, що протиракетна оборона США сильніша за їхні балістичні ракети.